تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

ترفندهای ویندوز

آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز - بزرگترین سایت ترفند ها


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا

پیوند ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 272
  • بازدید دیروز : 735
  • بازدید کل : 319398

32 بیت با 64 بیت چه تفاوتی می‌کند؟


۳۲ بیت با ۶۴ بیت چه تفاوتی می کند؟ آیا استفاده از پردازش ۶۴ بیتی در تلفن های هوشمند اهمیت دارد؟ در این مقاله به شرح پردازش ۶۴ بیتی می پردازیم و تفاوت های آن را با پلتفرم های ۳۲ بیت بررسی می کنیم.

مدت ها است که تقریبا تمام پردازنده های کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ ها از بستر ۶۴ بیتی پشتیبانی می کنند و بسیاری از نرم افزارهای مطرح دنیا علاوه بر نسخه ی سازگار با پردازش ۳۲ بیتی، نسخه ی اختصاصی ۶۴ بیتی نیز دارند. سیستم عامل های مختلف کامپیوترهای شخصی از ویندوز تا لینوکس و مک به خوبی از هر دو حالت پردازش ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی پشتیبانی می کنند. اما پردازش ۶۴ بیتی چه تفاوتی با ۳۲ بیتی می کند و آیا این تفاوت در تلفن های هوشمند نیز حائز اهمیت است؟

اپل با معرفی آيفون 5s و پردازنده ی ۶۴ بیتی A7 نه تنها کاربران بلکه تولیدکنندگان سیستم-روی-یک-چیپ (SoC) همچون کوالکام را متعجب کرد. وقتی همه ی پردازنده های موبایل تنها قادر به پردازش ۳۲ بیتی بودند، اپل پردازنده ی ۶۴ بیتی A7 را در دل پرچمدار خود جای داد. از آن زمان، موج عظیمی بر پا شد و اظهار نظرهای ضد و نقیضی مطرح شد. برخی پردازنده ی ۶۴ بیتی را برای تلفن های هوشمند بلااستفاده دانستند و آن را یک حقه ی تبلیغاتی بر شمردند و بعضی دیگر به ستایش آن پرداختند.

32 بیت با 64 بیت چه تفاوتی می کند؟

پردازنده ی ۶۴ بیتی در حقیقت استفاده از پردازش ۶۴ بیتی در تلفن های هوشمند مزایا و معایب خاص خود را دارد. معماری پردازنده های ۶۴ بیتی با ۳۲ بیتی فرق می کند، اما پردازنده های ۶۴ بیتی قادر به اجرای دستورات ۳۲ بیتی نیز هستند. برای اینکه نهایت استفاده را از پردازش ۶۴ بیتی ببرید نه تنها سیستم عامل بلکه نرم افزارها نیز باید با پشتیبانی از این نوع پردازش تولید شوند. یعنی اگر فقط، پردازنده ی دستگاه ۶۴ بیتی باشد، نهایت استفاده را از توان پردازشی دستگاه نخواهید برد و باید سخت افزار و نرم افزار، هر دو از پردازش ۶۴ بیتی پشتیبانی کنند.

یک پردازنده ی ۶۴ بیتی قادر است ۲ به توان ۶۴ مقدار محاسباتی را ذخیره کرده و در حافظه آدرس دهی کند. برای اینکه درک بهتری در این باره پیدا کنید، این عدد به این معنا است که پردازنده ی ۶۴ بیتی قادر است تا بیش از ۴ میلیارد برابر «حافظه ی فیزیکی رم» بیشتر را در مقایسه با پردازنده های ۳۲ بیتی، آدرس دهی کند. سیستم های مبتنی بر پردازنده ی ۳۲ بیتی قادر به آدرس دهی حداکثر ۴ گیگابایت (۲ به توان ۳۲) از حافظه ی رم هستند، اما پردازنده های ۶۴ بیتی از نظر تئوری می توانند تا ۱۶.۸ میلیون ترابایت رم (۲ به توان ۶۴) را پشتیبانی کنند! برای اینکه پردازنده ی ۶۴ بیتی بتواند درست کار کند سیستم عامل دستگاه نیز باید از پردازش ۶۴ بیتی پشتیبانی کند. مثلا در این آدرس می توانید محدودیت میزان حافظه ی پشتیبانی شده در هر نسخه از ویندوز را مشاهده کنید.

اولین پردازنده ی ۶۴ بیتی دنیا در سال ۱۹۶۱ توسط IBM و در سوپر کامپیوتر 7030 Stretch طراحی و استفاده شد. اما تا دهه ی ۲۰۰۰ از این پردازنده ها در کامپیوترهای خانگی استفاده نشد. پردازنده های ۶۴ بیتی با عرضه ی ویندوز اکس پی رایج شدند. پس از آن تمام نسخه های ویندوز از پردازش ۶۴ بیتی پشتیبانی کردند. کامپیوترهای که به پردازنده ی ۶۴ بیتی مجهز می شوند قادرند نسخه ی ۳۲ بیتی از سیستم عامل ها و اپلیکیشن ها را اجرا کنند، اما برعکس این موضوع صادق نیست. علاوه بر این برای اینکه از تمام توان پردازنده ی ۶۴ بیتی دستگاه خود استفاده کنید، باید نسخه ی ۶۴ بیتی سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نظر خود را داشته باشید.

یکی از مهم ترین تفاوت های بین پردازش ۳۲ بیتی و64 بیتی در تعداد محاسباتی است که هر کدام در هر ثانیه انجام می دهند. در واقع به بیان ساده، در برخی از شرایط پردازنده های ۶۴ بیتی سریع تر از ۳۲ بیتی ها عمل می کنند.

احتمالا شما هم این عبارت را شنیده اید: «اگر حافظه ی رم دستگاه بیشتر از ۴ گیگابایت نباشد، تفاوتی بین پردازنده ی ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی نیست» این عبارت همیشه، درست نیست! در این شکی نیست که مهم ترین تفاوت بین پردازنده های ۶۴ بیتی با ۳۲ بیتی در پشتیبانی از حافظه ی رم بالاتر است. اما تفاوت های دیگری نیز وجود دارد:

مدیریت حافظه در پردازنده های ۶۴ بیتی بهتر از ۳۲ بیتی است. پردازنده های ۳۲ بیتی قادر نیستند فایل های حجیم و بزرگ تر از ۴ گیگابایت را به سادگی آدرس دهی کنند و تنها بخشی از فایل را به اصطلاح در حافظه «مپ» می کنند. نرم افزارهای خاص مانند آن هایی که به رمزگذاری یا رمزگشایی محتوا می پردازند می توانند از آدرس دهی بهتر پردازنده ی ۶۴ بیتی بهره برده و با سرعت بیشتری امور مورد نظر خود را انجام دهند. مثلا برنامه های رندر سه بعدی یا ویرایش ویدیو می تواند بازده به مراتب بالاتری را در پردازنده های ۶۴ بیتی داشته باشند.

در برخی از امور پردازنده مجبور است مرتبا مقادیر مورد نظر خود را از حافظه خوانده و رجیستر کند، به همین دلیل شاید انجام یک کار مشخص در پردازنده ی ۳۲ بیتی به چند سیکل در CPU نیاز داشته باشد، اما همان تسک در یک پردازنده ی ۶۴ بیتی به دلیل دسترسی وسیع تر به حافظه در سیکل های کمتری انجام شود. در واقع پردازنده های ۶۴ بیتی قادر هستند تا آدرس دهی وسیع تری را در حافظه داشته باشند و با حجم به مراتب بالاتری از اطلاعات در اپلیکیشن ها کار کنند. این موضوع در نرم افزارهایی همچون ویرایش ویدیو، محاسبات سنگین ریاضی، دیتابیس های بزرگ و مواردی از این دست به خوبی خود را نشان می دهد.

32 بیت با 64 بیت چه تفاوتی می کند؟

آرم و معماری ARMv8

 

پیش تر در مقاله ی «آرم چیست و چه تفاوتی با x86 می کند» به معرفی معمار ی های مختلف ARM پرداختیم و از تفاوت های آن با x86 گفتیم که در پردازنده های اینتل و کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر پردازنده های بکار رفته در ابزارهای موبایل شامل پردازنده های ساخت سامسونگ، کوالکام، مدیاتک، راک چیپ و غیره از معماری آرم پشتیبانی می کنند. حال اگر این پردازنده ها، بخواهند ۶۴ بیتی باشند باید از معماری پایه ی ARMv8 پیروی کنند.

 

پیش از شروع بهتر است که علاوه بر مقاله ی «آرم چیست» مطلب دیگری با عنوان «SoC چیست؟ چه تفاوتی با CPU دارد؟» را نیز مطالعه کنید. شرکت ARM خود تولید کننده تراشه نیست و تنها معماری را در قالب گواهی های مختلف به فروش می رساند. آرم دو نوع گواهی اصلی دارد یکی گواهی معماری پایه مانند ARMv8 AArch64 که از پردازش ۶۴ بیتی پشتیبانی می کند و گواهی مهم دیگر، معماری هسته ها است که مانند Cortex-a57 بر پایه ARMv8 پیشنهاد می شوند. برخی از شرکت ها مانند سامسونگ هر دو گواهی را دریافت می کنند و در واقع خود تنها سازنده ی تراشه هستند و براساس طرح های ارائه شده توسط آرم، هسته ها را تولید می کنند. اما برخی دیگر از کمپانی ها مانند انویدیا، کوالکام یا اپل، تغییراتی را در طراحی هسته ها اعمال می کنند و تنها گواهی پایه ی آرم را تهیه می کنند. به این ترتیب پردازنده های ساخت این شرکت ها با پردازنده های دیگر کمپانی ها، تفاوت های دارد که به موجب آن، گاهی این پردازنده ها، قدرت و بازده ی بالاتری را نسبت به پردازنده های ساخته شده بر پایه معماری هسته های آرم، ارائه می کنند. از طرف دیگر اینتل و دیگر شرکت های فعال در حوزه ی x86، قرار دارند که بطور کامل از روند متفاوتی برای پیاده سازی پردازش ۶۴ بیتی بهره می برند. اینتل با وجود فناوری های خاص و موثری که طی یکی دو سال اخیر ارائه کرده هنوز سهم چندانی از بازار ابزارهای موبایل ندارد و از این رو در این مقاله کمتر به معماری آن می پردازیم. دلیل اینکه بعضی از کمپانی ها مثل شرکت های نام برده شده نسبت به طراحی اختصاصی برای هسته ها اقدام می کنند آن است که باور دارند هسته های طراحی شده توسط آن ها بازده بالاتر و مصرف انرژی کمتری نسبت به الگوهای پیشنهادی آرم دارند.

 

راستش را بخواهید در حال حاضر پردازنده های موبایل، بیشتر از نیاز ما، قوی هستند و به همین دلیل تولیدکنندگان نیمه هادی تلاش می کنند تا پردازنده های خود را از نظر مصرف انرژی، بهینه تر کنند تا طول عمر باتری تلفن های هوشمند و تبلت ها افزایش یابد. به همین دلیل مهاجرت به پردازنده های ۶۴ بیتی حائز اهمیت است. انویدیا در باره ی پردازنده های ۶۴ بیتی و استفاده از آن ها در اندورید اینگونه اظهار نظر کرده است:

 

تقریبا تمام کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ از سال ها قبل به پردازنده های ۶۴ بیتی مجهز شده اند. استفاده از این پردازنده ها باعث بازده ی بالاتر برای اپلیکیشن ها و دسترسی به حافظه ی حجیم تر می شود.

 

برای اندروید، داستان کمی متفاوت است و این موضوع بیشتر به دلیل استفاده از معماری ARMv8 اهمیت پیدا می کند. این معماری نه تنها پشتیبانی از پردازش ۶۴ بیتی را میسر می کند بلکه بهبودهای بسیاری در زمینه ی مصرف بهینه ی انرژی و بازده ی بالاتر را به همراه دارد. این موضوع حتی بر روی اپلیکیشن های ۳۲ بیتی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

 

گوگل در کنفرانس I/O از اندروید L با پشتیبانی از پردازنده های ۶۴ بیتی، رونمایی کرد و این سیستم عامل در قالب اندروید ۵ آبنبات پاستیلی به زودی در دسترس قرار می گیرد. انویدیا نیز از مدت ها قبل، SoC جدید خود را با نام Tegra K1 معرفی کرده است که از پردازش ۶۴ بیتی پشتیبانی می کند.

پردازنده ی تگرا کی وان، تمام معماری ARMv8 را بکار گرفته و هر هسته ی Denver آن قادر به پشتیبانی از پردازش ۷ مسیره است. این در حالی است که پردازنده های مشابه از ۳ مسیر پردازشی بهره می برند.

 

در واقع در دنیای تلفن های هوشمند و ابزارهای موبایل مبتنی بر معماری آرم، آنچه در زمینه ی استفاده از پردازنده ی ۶۴ بیتی اهمیت پیدا می کند بیشتر مربوط به بهینه سازی های انجام شده در معماری ARMv8 است. اغلب پردازنده هایی که در این ابزارها استفاده می شوند مبتنی بر معماری آرم هستند و اگر پردازنده ای بخواهد در این پلتفرم از پردازش ۶۴ بیتی بهره ببرد، باید روی معماری پایه ی ARMv8 و هسته های همچون Cortex A57 و Cortex A53 طراحی شود. این معماری بهینه سازی های بسیاری در مصرف انرژی و قدرت پردازشی نسبت به معماری ARMv7 دارد که تاثیر قابل ملاحظه ای در عملکرد کلی دستگاه و طول عمر باتری نشان می دهد.

 

پس ابتدا این موضوع را در نظر داشته باشیم که تفاوت بین پردازنده ی ۳۲ بیتی با ۶۴ بیتی تنها در پشتیبانی از حافظه ی رم بیشتر نیست. مورد دیگر اینکه پردازنده های ۶۴ بیتی مبتنی بر معماری آرم، سریع تر و بهینه تر از پردازنده های ۳۲ بیتی این شرکت هستند. به این ترتیب حتی اگر زمان زیادی طول بکشد تا اپلیکیشن های موبایل ۶۴ بیتی شوند، باز هم ارتقاء به پردازنده ی ۶۴ بیتی یک مزیت به شمار می رود و تاثیر خود را بر روی مصرف بهینه ی انرژی و بازده ی بالاتر می گذارد. انتظار می رود سال آینده اکثر ابزارهای موبایلِ تحت اندروید، ۶۴ بیتی شوند و توسعه دهندگان نیز اپلیکیشن های خود را ۶۴ بیتی کنند.

  انتشار : ۸ آبان ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 126
کسب درآمد از اینترنت روزی 1/5 میلیون تومان تضمینی

کسب درآمد از اینترنت روزی 1/5 میلیون تومان تضمینی

بسم الله الرحمن الرحیم*نکته مهم*لطفا قبل از اینکه به پشتیبانی پیام بدهید و سوال بپرسید ابتدا تمام توضیحات موجود در این صفحه را کامل مطالعه کنید و قسمت های -سوالات متداول- و -دیدگاه های کاربران- به همراه پاسخ های داده شده را نیز با دقت بخوانید. چون اکثر سوالاتی که شما عزیزان از ...

افزایش قدبا متدجهانی گروتالردینامیک

بلند قد و جذاب شوید بنام خداوند بخشنده و مهربان سلام در این مطلب قصد داریم شما را با آخرین متد افرایش قد که تا مدت ها پیش در ایران ناشناخته بود آشنا کنیم. ...

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1397/01/27 بسم الله الرحمن الرحیم سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم مثلا یک فرد به طور میانگین اگر 12 ساعت کارکند و ...

کسب درامداز اینترنت ماهیانه 8میلیون تومان

کسب درامداز اینترنت ماهیانه 8میلیون تومان

پکیج کسب درآمداسان از اینترنت اپدیت جدید 15 اردیبهشت 1397 مناسب برای تمامی افرادباهرسن ودانشی این فرصت هرگز تکرار نمیشود عجله کنید تضمین100%بازگشت وجه درصورت عدم کسب این مبلغ هدیه ویژه پس از خرید این محصول: 1.نرم افزار کی به وای فای وصله نرم افزاری برای ...

ردیابی افراد بدون نیاز به نصب نرم افزار+ردیاب

ردیابی افراد بدون نیاز به نصب نرم افزار+ردیاب

معرفی نرم افزار: ردیابی افراد در تلگرام+شناسایی آدرس محل سکونت + شماره یاب این ردیاب کاملا قانونی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.و هیچ گونه هک کردن و یا رفتن به اطلاعات شخصی طرف در کار نبوده و تمام آموزشها مطابق با قوانین جمهوری اسلامی میباشد،و هیچ گونه ورود ...

تجربه شخصی من در درمان زود انزالی (انزال زودرس) در

من همه روش های درمان زودانزالی را تجربه کردم و شرح تجربه های خودم را در سایت به طور مفصل درج کرده ام تا اینکه در نهایت روش درمان قطعی زودانزالی را پیدا کردمروشی که نه تنها به طور کامل این مشکل را حل کرد بلکه طعم واقعی لذت رابطه جنسی را به من چشاند و از آن موقع بود که فهمیدم ...

کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم ( با تضمین

کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم ( با تضمین

کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم قبل از هر چیزی اجازه دهید به این نکته اشاره کنم که هنگام خرید کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم، دقت کنید شماره ی تماس مسئول و پشتیبان فروش درج شده باشد در غیر اینصورت آن خرید قابل اطمینان نیست. متاسفانه بعضی افراد با کپی تبلیغات کتاب ...

تایپ در منزل با درآمد عالی

تایپ در منزل با درآمد عالی

پکیج عالی تایپ و ترجمه ی متون در منزل با درآمد بالا اگر دانشجو هستید و دنبال کار در منزل با پورسانت عالی هستید. اگر دنبال کارهایی از قبیل تایپ و ترجمه در منزل هستید. دیگر نگران بیکاری نباشید بهترین پکیج تایپ و ترجمه ی متون با ...

افزایش قد بدون جراحی و محدودیت سنی

افزایش قد بدون جراحی و محدودیت سنی

توجه توجه: در صورت خرید از سایت حتماا حتماااا فیش واریزی به تلگرام ما با شماره و آیدی زیر ارسال شود شماره تلگرام ما جهت مشاوره: 09179226486 آیدی تلگرام ما جهت مشاوره: ghad_bolandi@ آیدی کانال جهت دیدن نتیجه افراد: ClinicAfzayeshghad@ ناهید محمدی هستم و نامزدم که خیلی عاشقش بودم من ...

دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام +خلاصه کتاب

دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام +خلاصه کتاب

شما با خرید این محصول سه فایل دانلود میکنید: فایل اول: خلاصه کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری یکی از دروس عمومی دانشگاهی تعداد صفحات : 40 ص جزوه تهیه شده در هفت فصل و به صورت نموداری و توضیحی و با کیفیت عالی تهیه شده است. تا دانشجویان عزیز در کوتاه ترین مدت ...

دانلود کتاب آموزش ساخت انواع کابینت مدرن MDF

دانلود کتاب آموزش ساخت انواع کابینت مدرن MDF

نوع فایل:PDF زبان:فارسی حجم فایل:18KB در چند دهه اخیر با توجه به افزایش رشد آپارتمان سازی ، تعداد متقاضیان ساخت کابینت نیز افزایش پیدا کرد و با توجه به تغییر ماهیت کابینت ها از فلزی به MDF و تمایل به تغییر مکرر دکوراسیون آشپزخانه از سوی خانواده ها ، کابینت سازی نیز در میان مشاغل ...

کسب درآمد از اینترنت روزانه 150هزارتومان صددرصد

کسب درآمد از اینترنت روزانه 150هزارتومان صددرصد

حتما تا انتها بخوانید* با سلام خدمت شما دوستان عزیز ممنونم که این فرصت را به من دادید تا محصول سال ها تلاش خود را به شما معرفی کنم. در اینجا قصد دارم فایلی را در اختیار شما قراردهم که شاید در کشور های جهان اولی و پیشرفته روشی قدیمی و معمولی برای کسب در آمد باشد. اما با ...

گنج نامه احمد وزیر وگنج نامه شیخ بهایی(کامل)

گنج نامه احمد وزیر وگنج نامه شیخ بهایی(کامل)

کتاب ارزشمند ونایاب گنج نامه شیخ بهایی واحمد وزیر دانلود کتاب نسخه نامه احمد وزیری (گنجنامه شیخ بهایی) با ۲۱۰۲ سند و نسخه معتبر نسخه نامه احمد وزیرکتابی جهت کاوش وتحقیق و پژوهش در علم گنج پژوهی برای محققین این علوم کهن شامل ۲۰۷ صفحه و بابیش از هزاران سند ...

خلاصه کتاب وسؤالات تستي کتاب تفسیر قرآن کریم -

خلاصه کتاب وسؤالات تستي کتاب تفسیر قرآن کریم -

مجموعه سؤالات تستي كتاب تفسیر قرآن کریم (آیات برگزیده) (ويراست دوم، نشر معارف) مشتمل بر 600 سؤال. 2 جزوه و خلاصه درس (تفسیر قرآن کریم(آیات برگزیده) فایل pdfکتاب حجم فایل:20kb گردآورنده این فایل وب سایت نسیم بوک ...

جزوه وصیت نامه حضرت امام خمینی همراه با سوالات

جزوه وصیت نامه حضرت امام خمینی همراه با سوالات

جزوه وصیت نامه حضرت امام خمینی همراه با سوالات تشریحی ...

کسب درآمد 300هزار تومان در 60دقیقه

کسب درآمد 300هزار تومان در 60دقیقه

کسب درآمد 300/000تومان در 60 دقیقه نکته: دوستان عزیز یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران میپرسند اینه که آیا پکیج شما همون پکیجی هستش که تو اینترنت زده (کسب درآمد ۳۰۰ هزار در 30 دقیقه ) ؟! نخیر ، اون (پکیج کسب درآمد ۳۰۰،۰۰۰ در ۳۰ دقیقه ) به شما باینری آپشن و فارکس رو آموزش میده که یک ...

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست

این روزها با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی کشور، کسب درآمد برای خیلی از افراد جامعه بسیار دشوار است. بسیاری از افراد به امید اینکه در آینده بتوانند یک شغل کارمندی داشته باشند به سختی درس می خوانند و عده ای دیگر که نتوانند درس بخوانند نیز راه های دیگری را انتخاب می کنند. ...

دانلود کتاب جزء از کل ترجمه فارسی

دانلود کتاب جزء از کل ترجمه فارسی

جزء از کل کتابی است که هیچ وصفی، حتا حرفهای نویسنده اش، نمی تواند حق مطلب را ادا کند. این مقدمه ی کوتاه را هم فقط برای این نوشتم که خواننده با نویسنده آشنایی مختصری پیدا کند. خواندن جزء از کل تجربه ای غریب و منحصر به فرد است. در هر صفحه اش جمله ای وجود دارد که میتوانید نقلش کنید. ...

نرم افزار دوستیاب وشماره یاب

شاید تا الان این اسم به گوشت خورده توسایت ها نرم افزار دوست یابی!!!دوست دختر میخوای؟دوست پسر میخوای؟ بلد نیستی مخ بزنی؟تنهایی؟؟؟ نرم افزار دوست یابی بدون نیاز به مخ زدن فقط کافیه اسم دختر یا پسر مورد نظرتونو سرچ کنید اگه اسم و فامیلشو بدونین که خیلی سریعتر شمارشو پیدا ...

اد ممبر بینهایت ( افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و

اد ممبر بینهایت ( افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و

-اد ممبر بینهایت- {افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و گروه تلگرام و...} Addmember نسخه ویژه(VIP) تمامی و کامل ترین نرم افزار های افزایش ممبر واقعی و فیک و آموزش های آن، که در اینترنت و بازار به قیمت های بالا به فروش می رسد را یک جا و مرتب و منظم به همراه راهنما در هر بخش، با قیمتی کم در ...

آموزش تله کینزی در دو روز

آموزش تله کینزی در دو روز

فقط در 2 روز...! با سلام. در این کتاب آموزش کامل تله کینزی را بصورت خیلی ساده و روان در اختیار شما قرار دادیم که هرکسی حتی در مبتدی ترین سطح میتواند تله کینزی را در کمترین زمان ممکن یاد بگیرد. آموزش هایی که داده شده همراه با تصویر میباشند و باعث یاد گیری بهتر شما عزیزان ...

کتاب رستاخیز مردگان به زبان فارسی

کتاب رستاخیز مردگان به زبان فارسی

کتاب رستاخیز مردگان به زبان فارسی ...

افزایش سایز آلت تناسلی|مسائل جنسی

در اين سايت روشي را به شما معرفي مي كنيم براي بزرگ كردن آلت تناسلي كه نتايج فوق العاده اي براي شما در بر خواهد داشت،كه خودتان هم باور نمي كنيد: . . . 1-افزايش طول و ضخامت به اندازه 3cm الي 8cm 2-افزايش طول تا بيش از50%اندازه فعلي در حالت راست وسفت ...

نرم افزار برنامه ساز اندروید نسخه طلایی

نرم افزار برنامه ساز اندروید نسخه طلایی

نرم افزار برنامه ساز اندروید نسخه طلایی و بدون نیاز به ارتقا توجه :مشکل امضا با کلید دیباگ دراین نسخه کاملا رفع شده و برنامه ها به بازار ارسال می شوند اگر به این مشکل برخوردید ما 10برابر پولتان را پس میدهیم. این نرم افزار بر روی اندروید قابل نصب میباشد 100% مورد تایید ...

تمامی نرم افزار های اددممبر واقعی و فیک

تمامی نرم افزار های اددممبر واقعی و فیک

تمامی و کامل ترین نرم افزار های افزایش ممبر واقعی وفیک را یک جادریافت کنیدهرکدام از این نرم افزار ها در اینترنت و کافه بازاربه قیمت خیلی بالایی بفروش میرسند. نکته: پورسانت بازاریابی این محصول 60% است نسخه ی 100%تست شده با توجه به فیلترینگ تلگرام 15 اردیبهشت ...

پکیج -میلیاردر های مدرن- کسب درآمد 300

پکیج -میلیاردر های مدرن- کسب درآمد 300

-میلیاردر های مدرن- فقط 7 دقیقه وقت بگذارید و این متن را تا آخر و بدون هرگونه حاشیه بخوانید و مطمین باشید مهم ترین 7 دقیقه عمراتان خواهد شد!!! برای ...

دانلود جزوه حقوق رسانه ها - دکتر باقر انصاری

دانلود جزوه حقوق رسانه ها - دکتر باقر انصاری

از جمله واحدهایی که دانشجویان رشته حقوق باید در 1 ترم بگذرانند، درس حقوق رسانه ها است. سایت جزوه 30تی اقدام به آماده‌سازی خلاصه‌ای از کتاب حقوق رسانه ها در قالب جزوه حقوق رسانه ها تالیف شده توسط باقر انصاری کرده است و شما می‌توانید برای دانلود این جزوه به ادامه مطلب ...

کسب درامد

کسب درامد

سرعت تغییر و تحولات فناوری به حدی شده است که ماشین تندروی زمان دارد از انها عقب می افتدانگار این زمان است که به جای اینکه یک گوشه بنشیند باید تخت گاز بتازد تا از زمانه عقب نیفتد. این شرایط باعث تشکیل کسب و کار در دنیای اینترنت شده است کسانی میتوانند از این موقعیت به خوبی ...

دریافت فایل : کسب درامد
خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا برک دو جلد

خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا برک دو جلد

خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا برک دو جلد سرفصل ها ی مباحث این کتاب عبارت است از : – نظریه و پژوهش در رشد انسان. شامل مباحث : تاریخچه، نظریه و راهبر های پژوهشی مبانی رشد. شامل مباحث : مبانی زیستی و محیطی – رشد پیش از تولد و نوزاد – نوباوگی و نوپایی : دو سال اول ...

کاهش وزن با متد SuperFast Metabolism

بنام خداوند مهر و مهربانی نگران فردایت نباش خدای دیروز و امروز ، خدای فردا هم هست ما اولین بار است بندگی میکنیم ولی او بی زمانی است که خدایی میکند ! اعتماد کن به خدایی اش … تخفیف فوق العاده ویژه ب مناسبت عیدرمضان کاهش وزن با متد SuperFast Metabolism تنها متد ...


مطالب تصادفی

  • انقلابي در اسمارت فون ها و تمام سطوح معمولي ، با تكنولوژي جديد تاچ
  • جلوگیری از اجرای برنامه ها هنگام راه اندازی ویندوز ( Startup )
  • راه هاي افزايش بازديد كننده از وبلاگ
  • نکات مهم در مورد سرچ گوگل
  • روشی دیگر برای حذف ردپای خود از اینترنت

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "ترفندهای ویندوز" می باشد